Skip to main content

Riigid

Where we work

Alates 19. septembrist 2023 on Armeeniasse jõudnud enam kui 100 000 inimest, kes olid Mägi-Karabahhist lahkuma sunnitud. Lisaks on Armeenias jätkuvalt üle 30 000 inimese, kes põgenesid Mägi-Karabahhist pärast 2020. aasta konflikti, ning ligi 4000 kaitset vajavat inimest teistest riikidest. Pakume Armeenias rahapõhist abi.

Gruusia on viimase 30 aasta jooksul näinud kahte suuremat relvakonflikti ja nendega seotud sisepõgenike kriisi. Kuigi viimasest põgenikekriisist on möödunud juba enam kui kümme aastat, seisavad sisepõgenikud vastamisi tõsiste sotsiaalmajanduslike probleemidega, lisaks on Gruusia vastu võtnud arvestataval määral Ukraina põgenikke.

Jordaania on viimase kaheksa aastaga võtnud vastu umbes 1,3 miljonit süürlast, kellest umbes pooled on end ametlikult pagulastena registreerinud. Suure pagulaste arvu tõttu vajab Jordaania välist abi, et inimeste vajadustega toime tulla.

Türgi riik on võtnud vastu kõige suurema hulga Süüriast põgenenud inimesi. Psühhosotsiaalsete tugiteenuste kaudu oleme toetanud kohalikus haridussüsteemis erivajadustega Süüria pagulastest lapsi. 2023. aasta maavärinate järel reageerisime kriisile operatiivselt ja toimetasime kannatanutele toitu ja muid esmavajalikke tarbeid.

ÜRO pagulasameti andmetel vajab 2024. aastal Ukrainas humanitaarabi üle 14,6 miljoni inimese ehk umbkaudu 40% elanikkonnast. Eesti Pagulasabi alustas Ukrainas sõja tõttu kannatanud elanikkonna toetamist juba 2014. aasta lõpus, kohandades abiteenuseid vastavalt muutuvale olukorrale ja inimeste vajadusele.
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Subscribe to our newsletter

ERC’s newsletter provides essential information and updates for refugees. The newsletter in Ukrainian and Russian is sent out twice month, the newsletter in English and Estonian is sent out monthly.