Skip to main content

Kohanemine

Põgenikekeskus, Niine 2, avatud E 9.00-18.00 T, K, N 9.00-17.00, R 9.00 -16.00 (+372 6000 677)

Eelkõige on Niine keskus põgenikule oluline koht, kuhu minna, et saada erinevaid linna pakutavaid teenuseid ja nõustamist. Samas registreeritakse pere lasteaia- ja koolikoha vajadus. 

Juba ajutist kaitset saanud põgenikele pakuvad keskuses teenuseid Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös linnaosavalitsustega, Töötukassa, Eesti Inimõiguste Keskus ning kohanemist toetavaid gruppe viib läbi MTÜ Pagulasabi. Samuti tegutseb esmavajalike tarvete jaotuspunkt ning suunatakse abivajajaid toiduabi jaotuskeskusesse. 

Saabumist ei registreerita ja ajutisi majutuskohti ei pakuta.

Alates esmaspäevast, 18.07.2022 saab taas pöörduda Niine 2 keskuses Haridusameti nõustaja poole. Nõustamine toimub kahel päeval nädalas – esmaspäeviti 9:00 – 18:00 ning reedeti 9:00 – 16:00 .

 

Grupinõustamised Ukraina sõjapõgenikele

Kvaliteetne info ning heade inimeste toetus aitab teha paremaid valikuid ning kiirendab kohanemist. Eesti Pagulasabi pakub Ukraina sõjapõgenikele võimalust osaleda tasuta grupinõustamistel üle Eesti. Üritustele registreerumine toimub Fienta keskkonnas.

Leia endale sobilik koht, aeg ja teema ning pane end kirja! Lisame keskkonda pidevalt uusi sessioone erinevates Eesti paikades.

Pakume nõustamist neljal erineval teemal:

Üritustele on võimalik registreeruda Fienta keskkonnas.

Kohanemise teemaline töötuba

Kohanemise teemalises töötoas arutame üheskoos, kuidas tulla toime uues ühiskonnas ning korraldada siin oma elu. Jagame praktilisi nippe kohanemiseks, eesti keele õppimiseks ning uute tuttavate ja sõprade leidmiseks. Kohanemine on tõusude ja mõõnadega teekond ning leevendust pakub seegi, et ka teised meie ümber kogevad samasuguseid raskusi ja väljakutseid.

Kohtumist korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi ning see toimub vene keeles.

 

Digioskuste töötuba

Digioskuste töötuba on mõeldud Ukraina sõjapõgenikele, et anda ülevaade Eesti digiteenustest ja e-riigist. Töötoas uurime mitmesuguseid Eesti e-teenuseid (Eesti.ee, e-pangandus, e-kool jms) ning harjutame nende kasutamist. Osalemise eelduseks on ID kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu.

Töötuba korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös BCS Koolitusega ning see toimub vene keeles.

 

Lapse kohanemise ja hariduse teemaline grupinõustamine

Lapse kohanemise ja hariduse teemaline grupinõustamine on mõeldud Ukraina sõjapõgenikele, et toetada oma laste kohanemist Eestis. Kohtumisel kõneleme, kuidas ära tunda lapse traumakogemust ja kuidas oma last aidata. Samuti tutvustame Eesti haridussüsteemi ja laste vaba aja veetmise võimalusi. 

Kohtumist korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös MTÜ-ga Igale Lapsele Pere ning see toimub vene keeles.

Töö teemaline grupinõustamine

Töö teemalisel grupinõustamisel anname ülevaate Eesti tööturu olukorrast ja tööõigusest. Kohtumisel saab jagada oma kogemusi tööotsingutel ning kuulda praktilisi nippe, kuidas Eestis edukalt tööd otsida ning CV-d ja teisi kandideerimisdokumente ette valmistada. 

Kohtumist korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös Töötukassa ja Tööinspektsiooniga ning see toimub vene keeles. 

Kultuur

Tasuta sissepääsu võimaldavad Ukraina sõjapõgenikele kõik riigimuuseumid ja riigi asutatud sihtasutuste muuseumid ning mitmed munitsipaal- ja eramuuseumid. Kõigi algatusega liitunud muuseumide ja näituse asutustega saab tutvuda siin.

 

Tasuta sissepääsuõiguse tõendamiseks peab olema ette näidata Ukraina kodakondsust tõendav dokument – biomeetriline pass, muu kehtiv reisidokument või Ukraina suursaatkonnast väljastatud isikuandmetega sertifikaat.


Kõik kultuurikorraldajad ja vaba aja teenuste pakkujad, kes tahavad Ukraina sõjapõgenikele oma teenuseid tasuta pakkuda, saavad sellest teada anda aadressil ukrainaheaks@tallinnlv.ee.

 

 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.