Skip to main content

Novembris lõppes pagulastele suunatud tööturualane koostööprojekt Läti ja Soomega

Eesti, Soome ja Läti tööturualane koostööprojekt, mille raames kaardistati pagulastaustaga inimeste tööturule sisenemise võimalusi, päädis novembri alguses Eesti visiidiga, mil külastati Eesti Pagulasabi ja tutvuti siinsete pagulastele suunatud tegevuste ja võimalustega. 

Projekti eesmärk oli teadmiste ja kogemuste vahetamise ja koostöö kaudu suurendada Eesti, Läti ja Soome valitsusväliste organisatsioonide võimekust pakkuda rände- ja pagulastaustaga inimestele paremaid võimalusi tööturule sisenemiseks.

Kahepäevase Eesti visiidi käigus tutvustasime Soome ja Läti kolleegidele oma organisatsiooni tegevust eri riikides ning andsime ülevaate, kuidas me toetame erinevate programmide kaudu pagulastaustaga inimesi tööturule sisenemisel ja ettevõtlusteekonna alustamisel. Lisaks tutvustas Eesti Pagulasabi doonor- ja partnerlussuhete juht Aleksandr Avramenko meie organisatsiooni doonorluse põhimõtteid: strateegiat ja annetuste jätkusuutlikku suunda. Olime külla kutsunud ka oma partneri Garage48st – Kadri Tiisvelti –, kes tutvustas oma ettevõtte tegevusi ning pikaaegset koostööd Eesti Pagulasabiga. Oma kogemusi jagas ka “Empowering Women” programmis osalenud Kseniia, kes töötab tänaseks Garage48 juures projektijuhina. 

Projekti ametliku lõpusessioonina kaardistasime koos projekti rahastanud Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindaja Merle Kuusega, milline on lõppenud projekti eeldatav mõju ja tulemused ning panime kirja ka võimalikud tulevikutegevused. Leidsime, et edaspidi tuleks rõhku pöörata kindlasti võrgustiku loomisele ja kasvatamisele, praktilistele tööriistadele ja oluliste teadmiste jagamisele teistega. Visiidi teisel päeval võtsime osa ka Eesti Pagulasabi humanitaarkonverentsist, kus eksperdid üle maailma arutasid selle üle, milline on eetika roll humanitaarabi andmisel, kas ja kuidas konflikte ennetada saaks, ning kuidas tehisaru humanitaarvaldkonna valemisse mahub.  

Käesoleva aasta augustist novembri alguseni kestnud projekt “Knowledge Exchange on Labour Market Access Modalities for Refugees” koosnes kolmest õppevisiidist: esimene visiit toimus septembris Soome, mil külastati sealset organisatsiooni Startup Refugees. Külastuse käigus saime põhjanaabritelt palju kasulikke näiteid, kuidas aidata rändetaustaga inimestel kohalikule tööturule siseneda. Nende igapäevatööd iseloomustab tihe koostöö oma organisatsiooni ja erinevate ettevõtete ning asutuste vahel, mis teeb sihtgrupi tööle asumise protsessi lihtsamaks. 

Teine visiit viis meid Lätti, kus toimetab Shelter “Safe House” – organisatsioon, mille töö keskendub inimkaubanduse ja tööalase ärakasutamise ohvritele mõeldud juriidilise abi andmisele ja nende toetamisele kohtumenetluses. Külastasime ka Shelter “Safe House”-i partnerorganisatsioone ning visiit lõppes Stockholmi Kõrgema Majanduskooli, UNHCR-i, Providuse, Eesti Pagulasabi ja Shelter “Safe House”-i koostöös korraldatud seminariga, kus arutasime Ukraina pagulaste tööturule integreerimist Balti riikides. 

Projekti rahastas Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.