Skip to main content

Telliskivi Loomelinnakus toimub rahvusvaheline pagulaspäev “Kogukonnafestival” 2024

Eesti Pagulasabi tähistab 20. juunil kell 12–16 Telliskivi Loomelinnakus rahvusvahelist pagulaspäeva, et toetada kogukonnafestivali raames kõiki pagulasi, kes on pidanud oma kodu jätma. 

Festivalil müüvad Eestis elavad rände- ja pagulastaustaga inimesed Türgist, Süüriast, Ukrainast ja Sri Lankast oma kultuurile omaseid toite. Laste- ja noortealal toimuvad vahvad tegemised, esinevad nii välispäritolu kui kohalikud muusikud ja DJ Alex Voroshun. Eri kultuure tutvustavates töötubades saab õppida valmistama Türgi bulguri salatit ja Sri Lanka chai teed ning meisterdada Ukraina kaitseingleid.

Avatud on Eesti Pagulasabi rändeteemaline näitus “Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood” ning festivali infoalal saavad kõik soovijad rände- ja pagulusteemalisi küsimusi esitada, kohapeal on ka Eesti Pagulasabi nõustaja.

Üritus on tasuta. Oodatud on igas vanuses ja rahvuses külastajad. Tule ja veedame ühiselt aega, loome uusi sõprussuhteid ning saame osa erinevate kogukondade tegevustest ja kultuurist!

PS! Kui soovid festivalialal toitu või käsitööd osta, siis võta palun sularaha kaasa. 

Päeva viiakse läbi koostöös Telliskivi Loomelinnaku, ÜRO Pagulasameti, Mondo ja Izumi noorteklubiga. 

Rahvusvahelist pagulaspäeva tähistati esimest korda 20. juunil 2001, et tunnustada 1951. aasta pagulasseisundi konventsiooni 50. aastapäeva. Sellest ajast saati korraldab ÜRO igal aastal 20. juunil rahvusvahelist pagulaspäeva, et toetada pagulasi üle kogu maailma.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.