Skip to main content

Tallinnas toimunud Eesti Pagulasabi rahvusvahelisel konverentsil arutleti humanitaarabi suundumuste üle

Pilt
ERC

Riigid

243
665
Programmid

Eesti Pagulasabi 

16.11.2023

Eesti Pagulasabi eelmisel nädalal, 9. novembril Tallinnas toimunud konverents tõi kokku humanitaarabi eksperdid üle maailma, et arutada, kuidas muutuvas maailmas digilahendusi, rahapõhist abi ning kohalike võimestamist kasutades võimalikult efektiivselt abi osutada.  

Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson lausus avasõnades, et kui 25 aastat tagasi oli Eesti veel humanitaarabi saaja rollis, siis nüüd suudab ise kiirelt ja efektiivselt teiste abistamisse panustada. „Digitaliseerimine ja tehisintellekt, rahapõhine abi ja kohapealsete inimeste võimestamine, andmete nutikas kasutamine – need on mõned trendid, mis annavad lootust veelgi paremale ja efektiivsemale abi osutamisele.“ 

Konverentsi peakõne pidas Ühendkuningriigis baseeruva organisatsiooni ALNAP juhataja Juliet Parker, kes rõhutas pikaajalise ja järjepideva abi tagamise olulisust kriisipiirkondades. „Kuna kriisid venivad pikale, siis otsivad kannatanud abi pikemaaegselt, mitte vaid ühekordsete lühikeste abipakettidena,“ rõhutas Parker. 

Eesti välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Mariin Ratnik ütles enda avakõnes, et maailma vajadus humanitaarabi järele üha kasvab, nii relvakonfliktide kui ka kliimamuutuste tõttu. „Kriisidele vastamise rahastus ei pea vajadustega sammu ja ei saa eeldada, et see sammu peaks. Humanitaarabisüsteem on alarahastatud ja ülekoormatud. Peame tegema asju teisiti.” 

  • Konverentsi esimeses paneelis arutlesid Kitty Paulus’e (Norra Pagulasabi) juhtimisel Eero Janson (Eesti Pagulasabi), Quentin Le Gallo (ECHO) ja Louisa Seferis (sõltumatu humanitaarabi konsultant) rahapõhise abi plusside, miinuste ja tulevikusuundumuste üle. Järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 
  • Teises paneelis arutlesid Karin Maasel’i (Data Friendly Space) juhtimisel humanitaarabi digitaliseerumise ja andmete kasutamise üle Luke Caley (IFRC), Javier Teran (OCHA) ja Zineb Bhaby (Norra Pagulasabi). Paneel on järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 
  • Kolmas paneel keskendus Helen Kajulätte (Eesti välisministeerium) juhtimisel lokaliseerimisele ehk kriisikolde kohapealse abiandmise võimekuse tõstmisele Ukraina näitel. Paneelis osalesid Roksolana Nesterenko (Centre for United Action, Ukraine), Oleg Masyk (Šveitsi saatkond Ukrainas) ja Pit Köhler (Federal Foreign Office of Germany). Järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 
  • Eero Jansoni kõne 
  • Mariin Ratniku kõne
  • Juliet Parkeri kõne

Konverentsi pildid: https://drive.google.com/drive/folders/1uSy0HeUOa3GlkV225gCgqlGsLSMrVMJ7

Fotograaf: Anastasiia Lysenko 

Konverentsi korraldamist toetas Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Pilt
estdev

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.