Skip to main content

Eesti Pagulasabi tähistab kogukonnafestivali raames rahvusvahelist pagulaspäeva

Pilt
Pagulaspäev 2024

Eesti Pagulasabi korraldab rahvusvahelisel pagulaspäeval, 20. juunil kell 12–16 Telliskivi Loomelinnakus meeleoluka kogukonnafestivali, et avaldada solidaarsust pagulastaustaga inimestele. 

Eesti Pagulasabi hariduse ja teadlikkuse programmi spetsialisti Mirjam Renniti sõnul toob pagulaspäev fookusesse sundrändega seotud küsimused: “Maailmas on praeguseks ligi 120 miljonit inimest, kes on konfliktide või tagakiusamise tõttu pidanud ümber asuma. Kogukonnafestival on võimalus avaldada toetust neile, kes on pidanud oma kodud jätma.” 

Lisaks annab pagulaspäevale pühendatud festival võimaluse kogukondade kohtumiseks. “Toome pagulaspäeva raames kokku nii Eestis elavad rände- ja pagulastaustaga inimesed kui kohalikud. Festivalimelus on võimalik tutvuda eri kogukondade kultuuriga läbi toidu, muusika ja loovtegevuste,” sõnas Rennit. 

Peresõbralikul festivalil on avatud tänavatoiduala, kus oma kultuurile omaseid toite müüvad  rände- ja pagulastaustaga inimesed Türgist, Süüriast, Ukrainast ja Sri Lankalt. Eri kultuure tutvustavates töötubades saab õppida valmistama Türgi bulguri salatit ja Sri Lanka chai teed ning meisterdada Ukraina kaitseingleid. Päeva jooksul astuvad üles muusikud Eestist, Ukrainast ja Valgevenest ning laste- ja noortealal toimuvad lõbusad mängud ja töötoad. 

Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis on avatud Eesti Pagulasabi rändeteemaline näitus “Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood”. Festivali infoalal saab igaüks esitada küsimusi ja saada uusi teadmisi sunnitud rände ning pagulastega seotud faktide kohta.

Kogukonnafestivali korraldab Eesti Pagulasabi koostöös Telliskivi Loomelinnaku, ÜRO pagulasameti, MTÜ Mondo ja Izumi noorteklubiga.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.