Skip to main content

Kogukonna=programm

Programm aitab kaasa terviklikemate ja tugevamate kogukondade tekkele, toetades pagulasi uues ühiskonnas kohanemisel ja kohalikku ehk vastuvõtvat kogukonda uute tulijate kaasamisel. Lisaks on kogukonnaprogrammi eesmärk selgitada välja süsteemseid ja praktilisi takistusi kohanemisel, lõimumisel ja pagulaste õiguste tagamisel.

Зображення
community_prog_image
Countries where this programme currently take place:

Eesti Pagulasabi on erinevaid kogukondadele suunatud tegevusi viinud läbi alates aastast 2017.

Kogukonnaprogrammi eesmärk on toetada Eestisse saabunud pagulaste ühiskonda kaasamist ja lõimumist. 

Kogukonnaprogrammi alaeesmärgid:
  • Kogukonnaprogramm on efektiivne kontaktpunkt ja sild erinevatesse kohanemis- ja lõimumisteenustesse sisenemiseks (nii erinevad era- ja avalikud teenused kui ka Pagulasabi teenused)
  • Eestisse saabunud pagulased on kohalikesse kogukondadesse lõimitud
  • Eestisse saabunud pagulased räägivad kaasa end puudutavates otsustes ja kaitsevad enda huve

 

Kogukonnaprogrammi tegevused:
  • Kogukonnaüritused- ja grupitegevused koostöös vastuvõtva kogukonnaga (pere- ja noorteüritused, erinevad töötoad, hobigrupid ja väljasõidud)
  • Pagulaste kogukonnanõukoja ellukutsumine. Kogukonnanõukoja eesmärk on võimestada pagulasi oma probleeme lahendama süsteemselt ja kodanikualgatuse korras, parandades samal ajal nende esindatust ja kaasamist. Rohkem infot ja kandideerimine kevadel 2024.
  • Pagulaste kokkuviimine olemasolevate võimalustega ja teenustele suunamine

 

Eesootavad üritused leiad lehe allservast või võttes ühendust piirkondliku koordinaatoriga:

 

Kätlin Bowden: Tallinn-, Harju-, Rapla- ja Järvamaa

Зображення
kätlin bowden

katlin@pagulasabi.ee

 

Yuliia Apukhtina: Tallinn ja kogukonnanõukoda

Зображення
yuliia

yuliia@pagulasabi.ee 

 

Xenia Danilova: Ida- ja Lääne-Virumaa

Зображення
xenia danilova

xenia@pagulasabi.ee 

 

Astrid Org: Võru-, Valga- ja Põlvamaa 

Зображення
astrid

astrid@pagulasabi.ee 

 

Irene Salumets-Toll: Tartu linn

Зображення
irene

irene.salumets@pagulasabi.ee 

 

Angeelika Viir: Pärnumaa

Зображення
angeelika

angeelika@pagulasabi.ee 

 

Anneli Teppo-Toost: Saaremaa

Зображення
anneli

anneli.teppo-toost@pagulasabi.ee 

 

Sofja Popova: noortetegevused

Зображення
Sofja Popova

sofja.popova@pagulasabi.ee 

 

 

Kogukonnaprogrammi tegevusi toetab ÜRO Pagulasamet (UNHCR)

Зображення
UNHCR
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
1 + 5 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.