Skip to main content

Uued kursid Ukraina naiste ärides

Sel talvel toetas Eesti Pagulasabi viit alustavat ettevõtlusideed, mida juhivad Ukraina konfliktist mõjutatud naised. Kuidas on nad kohanenud uute oludega ja kuidas neil läheb?

Ukrainas kehtestati karantiin 12. märtsil ning loomulikult mõjutab see ka pisiärisid vedavaid naisi. Näiteks on paljudel keeruline saada kätte tööks vajalikke materjale nagu kangaid. Hoolimata keerulistest oludest ei ole naised tegutsemist jätnud, vaid kohanenud uute tingimustega. Nii keskenduvad neli tiimi viiest hetkel hoopis näomaskide õmblemisele. Abiks on mentorid, kellega suheldakse küll skaibi, küll telefoni teel.

Tiimid õpivad hetkel aktiivselt uusi oskusi – kuidas õmmelda maske, samuti neid sotsiaalmeedias turustada ja oma kliendibaasi laiendada. Üks tiim toodab hetkel maske küll kohapeal, aga plaanib laieneda ka rahvusvaheliselt. Teine tiim õmbles 300 maski sõjaväeüksustele ja kolmas toodab disainmaske, mis on moemaailma uus trend. Neljas tiim jagab maske sotsiaalabi korras üldse tasuta. Üks tiimidest, kes ei saa materjale kätte, pakub aga rõivaparandust – mille vajadusest samuti puudust ei ole. Tiim, kes näeb oma sihtrühmana ühiskonna haavatavaid rühmi nagu pensionäre ja paljulapselisi peresid, pakub oma teenust nüüd allahindlusega.

Fotol ArtStyle Rubizhne tiimi maskid.

Projekti “Haavatavate naiste ettevõtluse toetamine Ida-Ukrainas” toetab Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form