Skip to main content

Ukraina põgenikele suunatud ettevõtlusprogramm Boost jõudis finišisse

Detsembris jõudis lõpule Eesti Pagulasabi ja Baltic Innovation Agency kootöös loodud neljakuuline ettevõtlusprogramm Boost. Programmist said oma äri arendamiseks või jätkamiseks tuge üle 30 erineva kogemusega Ukraina ettevõtja. 

“Boost programm oli suunatud Tartus ja Jõhvis elavatele põgenikele. Ääretult hea meel oli näha osalejate aktiivsust ja pühendumust kogu programmi vältel. Suurt lisaväärtust andsid programmile juurde õppevisiidid, ekspertmentorite tugi ning osalejatele ja nende peredele korraldatud kultuuriüritused. Programmi kaudu saime toetada Ukraina põgenikke nende äride arendamisel Eestis ning seeläbi aidata kaasa nende iseseisvale toimetulekule,” ütles Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohn.

Programm koosnes kaheksast koolitusseansist, mis õpetasid juhtimist ja strateegilist mõtlemist, turundust, digitaliseerimist ja ettevõtte arendusvõimalusi Eestis. 

Programmi finaalüritus toimus 16. detsembril Tartu Loodusmajas. Ürituse raames esitlesid oma äriideesid ja arenguplaane 14 meeskonda. Žürii valis välja kolm parimat, kes said auhinnaks Eesti Pagulasabi ja Baltic Innovation Agency poolt välja pandud 1000-eurose toetuse oma äri edendamiseks. Parima kolme sekka valiti Kohtla-Järvel avatav kohvik Nosh, Tartus tegutsev tervislike maiustuste tootja Nutrisweets ning elektritööde ettevõte Kvalio. 

Lisaks andis žürii välja eriauhinna, mis sisaldab mitmekesist ekspertmentorite tuge. Eriauhinna pävis puitpõrandaid tootev ettevõte ME Decor Group OÜ.

Boost ehk Developing Ukrainian-founded Businesses ettevõtluse arendusprogrammi viidi läbi Eesti Pagulasabi ja Baltic Innovation Agency koostöös. 

Programmi kaasrahastab Euroopa Liit summas €103 899,87.

Pilt
Kaasrahastanud Euroopa Liit
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.