Skip to main content

Програма гуманітарної допомоги

Eesti Pagulasabi alustas rahvusvaheliselt humanitaarabi andmist aastal 2014. Programmi eesmärk on pakkuda operatiivset, kiiret ja vajadustest lähtuvat abi inimestele, kes on pidanud relvakonfliktide või looduskatastroofide tõttu oma kodust lahkuma.

Igas puhkenud sõjas või relvakonfliktis on inimesi, kes selle tõttu kannatavad või selle eest põgenevad. Usume, et igaühel on õigus saada abi, kui ta seda vajab, ning tegutseme selle nimel, et Eesti humanitaarabi jõuaks otse abivajajateni. Väikese organisatsioonina ei suuda me sekkuda kõikjal, kus selle järele on vajadus, ometi saame oma sekkumistes olla paindlikud ja efektiivsed.

Hetkel tegutseb Eesti Pagulasabi Ukrainas, Jordaanias, Liibanonis, Keenias, Türgis ja Gruusias.

 

Toetavad projektid

Humanitaarabi võimekuse arendamine ja säilitamine nõuab palju tööd. Selleks viime ellu võimekuse suurendamiseks suunatud projekte ja tegevusi:

  • Oleme välja andnud humanitaarabi käsiraamatu alustavale humanitaartöötajale, mis on vabalt internetis kättesaadav ja allalaetav.
  • Lähetame oma partnerorganisatsioonide juurde Euroopa Liidu abivabatahtlikke. 2019.–2020. aastatel lähetasime kokku kaheksa vabatahtlikku Liibanoni, Bosnia ja Hertsegoviinasse, Albaaniasse ja Montenegrosse.
  • Koolitame end pidevalt humanitaarabi teemadel, sh koolitused missioonide ja lähetuste turvalisusest, riskide ennetamisest, humanitaarprojektide monitoorimisest ja hindamisest, humanitaarprojektide juhtimisest jne.

 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.