Skip to main content

Millised projektid said Ukraina makeathonil toetust?

11.–17. novembrini korraldasid Eesti Pagulasabi, Garage48 ja kohapealne ühing Unity for the Future Ida-Ukrainas, Zaporižžjas Empowering Women Makeathoni, millega innustati kohalikke naisi alustama oma ettevõtlusega. Ukraina konfliktist mõjutatud naisi koolitati nädala vältel ning viiele parimale äriideele anti starditoetus. Millised olid võiduprojektid?

Uken

Mariupolis asuv naiskond Uken teeb vanu traditsioone järgides lastele ja imikutele käsitööriideid, näiteks ristimiskostüüme. Samuti valmistavad nad õhukesi, käsitsi õmblustega salvrätte ja laudlinu, mille puhul on samuti rõhk traditsioonil ja keerukusel.

ArtStyle

Luhanski oblasti Rubizhne linnas töötav tiim teeb käsitsi maalitud tekstiilitooteid: särke, kotte, kardinaid ja patju, samuti suveniire. Tooted muudab eriliseks ainulaadse käekirjaga kunstnikutöö.

Всем добра

Donetski oblastis toimetava sotsiaalse projektiga tuuakse Volnovakha linna kasutatud riided, mis tehakse uueks neid parandades, kaunistades ja kohandades. Nõudlus teenuse järele on suur, lisaks luuakse projektiga uusi töökohti piirkonda, kus tööd leida on keeruline.

Уют

Zaporižžja oblasti väikelinnas baseeruval naiskonnal on kaks tegevussuunda. Esimese raames toodetakse kvaliteetset kodutekstiili, näiteks pleede pigem jõukamale klientuurile. Teise suunaga valmistatakse vähihaigetele inimestele looduslikest materjalidest mugevaid ja sooje tooteid.

Teenindusmaja “Nadežda”

Teenindusmaja tegutseb rindeäärses Marinka asulas, kus pole ei poode ega pakuta ka ühtegi teist vajalikku teenust. Projektiga tahetakse külaelanikele pakkuda iluteenuseid, samuti kodutekstiili. Projektis rõhutakse kehapositiivsusele, näiteks valmistavad naised ilusaid, pitsilisi ja õrnast materjalist pidžaamasid kogukamatele naistele.

Fotode autor: Sergei Tomko

Projekti “Haavatavate naiste ettevõtluse toetamine Ida-Ukrainas” toetab Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form