Skip to main content

Lõpule jõudis Eesti Pagulasabi ja Garage48 naistele suunatud ettevõtlusprogramm

Pilt
Empowering Women ettevõtlusprogrammi lõpuüritus Tallinnas

Riigid

243
244
241
521
Programmid

Aprillis lõppes pagulastaustaga naistele suunatud ettevõtlusprogramm “Empowering Women”, mille tulemusel tegutsevad täna Eesti ettevõtlusmaastikul viis uut toimekat firmat.

Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohni sõnul oli inspireeriv näha osalejate motivatsiooni programmi vältel uusi teadmisi saada, et enda äriideesid edasi arendada. “Uute ettevõtete loomisega ei toetata ainult enda iseseisvat toimetulekut uues riigis, vaid panustatakse ka majandusse ning luuakse kohalikele uusi töökohti.’’

Ukrainlannadest ettevõtjate Anna Lytvyni ja Marina Pritchina sõnul on Empowering Women programmis osalemine olnud parim asi, mis nendega pärast sõja algust on juhtunud. “Oleme saanud palju uusi teadmisi ja hulgaliselt motivatsiooni, lisaks ööpäevaringse mentortoe ning imelise keskkonna, kus tunneme end osana perekonnast. Empowering Women pole lihtsalt projekt, see on selline elamus, mida sooviks korduvalt kogeda!” 

Viimase poole aasta jooksul said 15 pagulastaustaga tiimi kohalikelt mentoritelt tuge ja nõu, et Eestis ettevõtlusega algust teha, seda käimas hoida ja kasvatada. Mentoreid oli kaasatud nii Garage48st kui ka väljastpoolt, nt toimusid grupisessioonid ja töötoad, kus oma teadmisi jagasid eksperdid, teiste seas EMTAst ja Põllumajandus ja- Toiduametist.  

Ettevõtlikud naised külastasid inspiratsiooni ja hea nõu saamiseks Tallinnas ja Tartus kohalikke naisettevõtjaid: Ilma Pood, Chocokoo, The Kurze, perekohvik Karamell ja MiuRio, La Boulangerie, Botanic Garden, Healthy Sweets by Polina, Nanoasia, Rosvytok, Ruslana Romaneskul ja Nutrisweets. 

Programmist kasvas välja 12 äriideed erinevates valdkondades: toidu tootmine ja toitlustus, kunst ja käsitöö, looduskosmeetika, finantsteenused ja kaubandus. Viis neist on oma ettevõtte juba registreerinud ja tegutsevad aktiivselt. Ülejäänud ideed on ettevalmistavas faasis ning sisenevad kohalikule ettevõtlusmaastikule niipea, kui vajalikud toimingud on tehtud.

Ettevõtlusprogrammi “Empowering Women” viisid läbi Eesti Pagulasabi ja Garage48. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.