Skip to main content

Inspiratsioonipäev ettevõtlusega tegelevatele pagulastele

Pilt
Eesti Pagulasabi inspiratsioonipäeva osalejad

Riigid

243
244
241
521
Programmid

8. märtsil toimus Kohtla-Järvel Eesti Pagulasabi inspiratsioonipäev, mis tõi kokku nii Eestis elavaid ja ettevõtlusega tegelevaid Ukraina pagulasi kui kohaliku kogukonna esindajaid. 

Üritusel kõnelesid Ukraina suursaadik Maksym Kononenko, Hollandi suursaadiku asetäitja Linda Piersma, ettevõtlusprogrammides Empowering Women ning BOOST osalenud ukrainlannad ning EENA Narva Klubi ja Ida-Viru ettevõtluskeskuse esindajad. Kõnedest jäi kõlama, et olenemata erinevatest takistustest on oluline enda unistuste poole püüelda.

“Pagulasabi inspiratsioonipäev andis võimaluse erinevatel kogukondadel kogemusi jagada, teineteist inspireerida, toetades seeläbi lõimumisprotsessi. Suur enamus osalejatest olid naised, mis andis võimaluse tähistada sisuka programmiga ka ülemaailmset naistepäeva,” avas ürituse sisu meie toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohn. 

Lisaks toimus ürituse raames giidiga ekskursioon Kohtla-Järvel ning viisime läbi vaimse tervise harjutuse ‘’Tree of Life’’. Muusikalise vahepalaga astus üles Eestis elav ukrainlanna Hanna Hnypa. 

Üritus toimus kohvikus Croissant, mille omanikuks on meie 2022. aasta Empowering Women ettevõtlusprogrammis osalenud Ukraina naine, kes peab kohvikut koos enda abikaasaga.

Ürituse toimumist toetas Hollandi saatkond.  

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.