Skip to main content

Eesti Pagulasabi korraldab inimõiguste deklaratsiooni 75. aastapäeva puhul tasuta erilinastuse

Pilt
Kaader filmist "Varjumäng"

Detsembris möödub 75 aastat inimõiguste deklaratsiooni vastuvõtmisest. Olulise aastapäeva puhul korraldab Eesti Pagulasabi tasuta eriseansi, mille raames linastub auhinnatud dokumentaalfilm „Varjumäng“ Euroopasse saabuvatest alaealistest põgenikest. Üritusel toimub aruteluring koos valdkonna ekspertidega, mis võtab fookusesse inimõiguste tuleviku 21. sajandil. 

Linastus toimub 13. detsembril kell 17 kinos Artis. Filmile järgnevas arutelus jagavad oma mõtteid inimõiguste olukorrast maailmas Eesti Inimõiguste Keskuse pagulasvaldkonna jurist Uljana Ponomarjova ja Sotsiaalkindlustusameti alaealiste välismaalaste peaspetsialist Indrek Juss. Arutelu juhib Eesti Pagulasabi hariduse ja teadlikkuse programmi spetsialist Mirjam Rennit. Üritusel on võimalik solidaarsusaktsiooni raames kirja panna toetussõnum pagulastele. 

“Inimõiguste deklaratsiooni märgiline aastapäev on kahtlemata verstapost, mis väärib tähistamist. Samas on selles kontekstis ääretult oluline pidada meeles neid, kes on pidanud inimõiguste rikkumise tõttu sunniviisiliselt oma kodudest põgenema ja otsima varjupaika võõrsil,” kommenteerib Eesti Pagulasabi hariduse ja teadlikkuse programmi juht Laura Ombler. 

Indrek Juss toob välja, et lastest sõjapõgenike olukord on üks kõige haavatavamaid ja keerulisemaid aspekte, mida inimõiguste deklaratsiooni 75. aastapäeva kontekstis esile tõsta: “Lapsed, kes on sunnitud sõjapiirkondadest põgenema ilma vanemliku toeta, seisavad silmitsi mitmete ohtudega. Nad võivad kohata väärkohtlemist, ärakasutamist, inimkaubandust ja vägivalda. Neid lapsi tuleb käsitleda kõige haavatavama rühmana, kellele tuleb pakkuda erilist kaitset ja toetust. See nõuab pidevat pühendumust ja koostööd nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil.”

“Varjumäng” (2021) on Eefje Blankevoorti ja Els van Drieli närvekõditav dokumentaalfilm Euroopa riikide piiri- ja varjupaigapoliitika tagajärgedest sõjaliste konfliktide eest põgenevate teismeliste silmade läbi. Film on võitnud mitmeid auhindu, nende seas parima täispika dokumentaalfilmi preemia Hollandi Filmifestivalil ja parima teledokumentaali tiitli Euroopa suurimal meediafestivalil Prix Europa. Film linastub eestikeelsete subtiitritega. 

Üritus on kõigile huvilistele tasuta. Priipääsme saab lunastada kino Artise kodulehelt

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.