Skip to main content

Eesti Pagulasabi ja Tööinspektsiooni ühisprogramm toetab pagulaste sisenemist tööturule

Sel sügisel korraldab Eesti Pagulasabi koostöös Tööinspektsiooniga “Employability” tööturuprogrammi, mille eesmärk on aidata põgenikel siinsele tööturule siseneda. Programmi käigus keskendutakse muu hulgas Eesti tööturu trendidele, õiguslikele küsimustele ja CV koostamisele, kokku saavad programmist kasu poolsada põgenikku. 

Eesti Pagulasabis toetame mitmes sihtriigis ettevõtlust ja oma äride alustamist, kuid näeme, et suur vajadus on ka lihtsalt oskuste järele, et kuidas tööturule siseneda, kuidas kirjutada atraktiivset enesetutvustust, kuhu üldse kandideerida ja kuidas end intervjuudeks ette valmistada. Üksinda uue riigi süsteemidest ja nende eripäradest läbi närida võib olla keeruline, sestap sai loodud ka pagulasi toetav tööturu programm Eestis.” selgitas Eesti Pagulasabi nõustamisprogrammi juht Veronika Saareväli. 

Tööinspektsioonis näeme, et Eestisse saabunud põgenikud võivad olla potentsiaalselt väga haavatavad ja sattuda keerulisse olukorda, kuna ei ole nii hästi kursis kohaliku tööeluga.“ lisas Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev.

Kahe nädala pikkuses tööturuprogrammis saab kokku osaleda 50 inimest, kes peale programmi läbimist võivad kolme kuu jooksul lisaks konsulteerida mentoritega. Osalejad omandavad uusi teadmisi Eesti tööturu trendidest, õiguslikest küsimustest, CV koostamisest, kandideerimisel osalemise nippidest jpm. Programmi lõpuks on iga osaleja koos koolitajaga valmis teinud oma enda töömapi, mis sisaldab uuendatud CV-d ja motivatsioonikirja. 

Programm sobib kõigile, olenemata nende töökogemusest või praegusest tööstaatusest Eestis. 

Eesti Pagulasabi ja Tööinspektsioon ootavad osalejaid üle Eesti, vajadusel kaetakse transpordi - ja majutuskulud Tallinnasse, programmist saab osa võtta tasuta. Koolitused toimuvad inglise ja vene keeles.

Rohkem infot ja kandideerimine hiljemalt 27. augustil Eesti Pagulasabi ettevõtlusplatvormil: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/estonia/employability-programme-2023

Programmi avapäev toimub virtuaalselt 23. augustil Zoomi kaudu.

Programmi toetab LHV.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.