Skip to main content

Eesti Pagulasabi aitab Ukraina põgenikest ettevõtjatel äritegevust Eestis jätkata

Pilt
estonian refugee council boost

Riigid

243
244
241
521
Programmid

Eesti Pagulasabi koostöös Baltic Innovation Agency-ga kutsub varasema ettevõtluskogemusega Ukraina põgenikke osalema Boost ettevõtluse arendamise programmis. Programm viiakse läbi vene keeles Tartus ja Jõhvis ning hõlmab endas lisaks töötubadele ka õppekäike ja kultuuriüritusi.

“Ukrainast Eestisse jõudnud inimesed on erineva tausta ja teadmistega, on oskustöölisi, aga ka ettevõtjaid, kes olid sunnitud ülesehitatud äritegevuse oma kodumaal lõpetama. Teadmised on aga alles ning ettevõtluse arendamise programmis tahame anda neile võimaluse oma tegevust Eestis jätkata, et nad saaksid luua väärtust nii endile kui tervele ühiskonnale,” rääkis Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohn.

Programmi valitakse kokku kuni 30 üksikisiku või meeskonnana esitatud äriideed. Programmi lõpus toetatakse kolme ekspertžürii poolt välja valitud meeskonda 1000 euroga. Programmis võivad osaleda kõik Eestis elavad Ukraina põgenikud, kes on äritegevusega juba alustanud või otsustanud äritegevust jätkata. 

Ettevõtluse arendusprogramm kestab kokku neli kuud ja koosneb kaheksast koolitusseansist ja õppevisiidist, mis annavad teadmisi ettevõtluse arendamisest Eestis, turundusest, juhtimisest, digitaliseerimisest, ning toetavad ettevõtete kasvamist. Lisaks saavad programmis osalejad tuge mentoritelt.

Veebis toimuv infotund toimub 22. augustil. Programmi kandideerimise tähtaeg on 29. augustil. Registreerimine Eesti Pagulasabi ettevõtlusprogrammi platvormil: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/estonia/developing-ua-businesses-2023 

Programmi kaasrahastab Euroopa Liit summas €103 899,87.

Pilt
EU
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.